MČR KTI 2022 - pořadí , ne 22. 5. 2022, 15:00

Blue Volley Ostrava

(14:25, 18:25, 22:25)

Počet diváků: 300

Sestava

Domácí: Janeček, Černý, Vodička O., Pastrňák, Šimůnek, Vodička J., libero Tláskal Střídali: Démar, Pavelka

Hosté: Struška, Klimeš, Roman, Fabikovič, Častečka, Sztolarik, libero Míček Jonszta

Popis utkání

Ve fantastické atmosféře, kterou domácím připravili fanoušci začali první set o něco lépe naši kluci, což si nenechal hostující trenér Malina líbit a za stavu 5:10 přerušuje hru oddechovým časem. Po něm si však Blue připisuje další úspěšný blok a vzápětí další bod díky Sztolarikově esu. Průběh setu jakoby kopíroval semifinálový zápas, ve kterém naši hráči Lvy zcela přehráli. Pražané opět nemohou nají recept na naši pestrou a odvážnou hru. Praha v závěru ještě míchá se sestavou, ale v prvním setu zaslouženě vítězíme.

Tempo druhého setu se snad ještě zvýšilo. Lvi se rvali jako lvi a ujali se vedení, které jim však nevydrželo dlouho, protože naši v této fázi zápasu předváděli precizní a koncentrovaný výkon. Za stavu 14:19 se trenér Lvů snažil v oddechovém čase povzbudit své svěřence k ještě lepšímu výkonu, ale náš tým byl nezastavení. Zejména Struška řádil jak na servisu, tak na útoku, ale sekundovali mu všichni spoluhráči, včetně Míčka na liberu, který se neohroženě vrhal pro nechytatelné míče. Vítězíme i ve druhém setu.

I začátek třetího setu patřil modrým. Hráčům Prahy nebylo moc co vytknout ani poradit, protože hráli výborně, nicméně Provazníkovi kluci naladili formu na vrchol sezóny skutečně excelentně. V posledním setu se blýskl několika dělovými útoky i šňůrou na podání díky které vzrostlo naše vedení až na 13:4 zejména univerzál Sztolarik. Konec zápasu již měli naši kluci plně pod kontrolou.