MČR KTI 2022 - pořadí 6. kolo, pá 20. 5. 2022, 10:00

0:3

Blue Volley Ostrava

(15:25, 23:25, 17:25)

Sestava

Domácí: Resl, Švec, Spišák, Závodský A., Cirán, Pelikán, libero: Vlček, Sonnek Střídali: Divoký,

Hosté: Struška, Plewa, Roman, Fabikovič, Častečka, Sztolarik, libero: Míček, Jonszta Střídali: Mrověc, Krejčíček, Dudek, Graffy

Popis utkání

Excelentní a sebevědomý nástup našeho týmu do zápasu a rychlá reakce ostravského trenéra Pelikána, který si první oddechový čas bere již za stavu 0:4. Stejně jako v minulém zápase se svěřenci trenéra Provazníka opět mohou opřít o výborný servis. Velmi účinné byly v prvním setu zejména "peršingy" z ruky Ríši Strušky. Nahrávač Roman opět odvážně distribuuje své nahry mezi všechny své útočníky, kteří díky úspěšným útokům v průběhu setu nabírali sebevědomí. Na ostravské straně dokázal obranu pozlobit snad jen Pelikán. Do koncovky přichází klasické dvojstřídání nahrávače a univerzála, přicházejí Mrověc s Dudkem.

Druhý set začal výrazně vyrovnaněji, obrat nastal při podání Sztolarika, který dvěma esy donutil trenéra Ostravy k přerušení hry oddechovým časem. Do zápasu zasáhl poprvé také Krejčíček, který na smeči vystřídal Strušku. Trenér Provazník opět zapojuje "druhou lajnu", set dohrávají opět Mrověc s Dudkem. V koncovce sice Ostrava chytila druhý dech, ale vítězství už si náš tým nedal vzít.

Ve třetím setu nezačali naši kluci důrazně a Ostrava se chytila, na útoku nám nejvíce škodil zejména Závodský A., který připsal Ostravě hned několik bodů. Novou tváří na naší straně v tomto zápase byl blokař Klimeš. Po sérii našich nevynucených chyb Ostrava srovnává na 17:17 a trenér Provazník si bere time out. V zápětí dochází ke střídání, na blok přichází za Plewu Graffy, který svůj první dotek s míčem proměňuje úspěšným blokem v bod. Koncovka už byla opět exhibicí našeho týmu. Skvělé Míčkovy zákroky v poli, úspěšné Fabikovičovy útoky z "pajpu" v kombinaci se skvělým Klimešovým servisem sklidily ovoce v podobě vítězného setu, respektive celého zápasu.