MČR KTI 2022 - pořadí , ne 22. 5. 2022, 12:00

VAM Olomouc

(22:25, 25:27, 23:25)

Sestava

Domácí: Juřica, Smažík, Pitner, Toth, Brichta, Dvořák, libero: Rubáček, Jírovec

Hosté: Chromec, Hager, Šťastný, Ritl, Chmelař, Drásal, libero Dolák, Motal Střídali: Vymětal, Jurenka, Volf,

Popis utkání

Boj o bronz začal opatrně a s notnou dávkou respektu na obou stranách. S přibývajícími body se však oba týmy dostávaly do varu a získávali sebevědomí. Lépe se to dařilo Českým Budějovicím, když při podání univerzála Brichty unikli Olomouci o 4 body a donutili trenéra Štolfu přerušit dobře rozjetého soupeře time outem. Budějovice začaly postupně využívat svou výškovou převahu i zkušenosti několika reprezentantů, ale houževnatá Olomouc se nehodlala jen tak vzdát. Bohužel však vždy, když se nadechovala a začala dohánět bodové manko, přišla nevynucená chyba. Až v samé koncovce při podání Chmelaře přišlo několik parádně "vyčapaných" míčů a úspěšně proměněných útoků zejména Hagera a Ritliho, což Olomouci přineslo vedení 20:19 a time tentokrát Českým Budějovicím. Za stavu 22:21 přichází podání Jurenky a následuje úspěšný blok. Pokažené podání Českých Budějovic znamená nabídnutý setball, který Olomouc využívá, když Brichta smečuje do sítě.

Druhý set již od začátku ve velkém tempu. Jihostroji jakoby trenéři mezi sety nalili do žil živou vodu. Obrana Budějovic se zdála nepropustná a útoky jakoby měly dvojnásobnou razanci oproti prvnímu setu. Houževnatá Olomouc však svým sympatickým kolektivním výkonem dokázala úvodní nápor Budějovic ustát a postupně začala snižovat hrozivý náskok. Trenér Jihostroje na to reaguje za stavu 11:9 oddechovým časem. Po přímém bodu z podání Chromce srovnáno na 12:12. V dramatické koncovce kazí budějovický kapitán podání a dává šanci Olomouci, ta ji využívá přímým bodem z podání. Závěrečný a vítězný bod fantastického setu získali opět olomoučtí.

Třetí set jako přes kopírák. Najeté Budějovice si vypracovaly rychlý náskok. Olomouc jakoby potřebovala hrát pod tlakem nepříznivého skóre, aby ukázala, že umí hrát skvělý volejbal. V koncovce se Jihočeši ještě naposled ujali tříbodového vedení, na což reaguje Olomouc timem a střídáním, tým přichází posílit Vymětal. V zápětí střídá i Jihostroj, ale Popelka kazí podání. Oba týmy dávají do hry všechno, krásná volejbalová bitva, vítěz však může být jen jeden. Vítězí Olomouc.