21. 01. 2024

Extraliga U18 - Turnaj jsme vedli v bojovném duchu

​O víkendu 20.-21.1. 2024 jsme hráli v Ostravě extraligu U18, na kterou jsme nebyli v plné sestavě kvůli zraněním některých hráčů a tak jsme věděli, že kvalita hry nebude taková, jaká by být měla. I přes tyto komplikace jsme se kousli a dali jsme šanci všem hráčům, i z lavičky.

15. 06. 2023

U18 jen těsně neprošli do finálového turnaje

Kuba Salon trénoval kluky věkové kategorie U18 jednu sezonu, a protože odchází do mužského extraligového týmu Karlovarska, podělil se s námi o své dojmy z uplynulé sezony.

01. 03. 2023

První výkonnostní skupina bez vyhraného setu…

​Tak bychom mohli ve zkratce zhodnotit víkendovou extraligu kategorie U18 pro Blue Volley Ostrava. Hodnocení celého víkendu nám zprostředkoval jeden z hráčů a to naše libero Jakub Večeřa. Ve víkendových dnech 18.-19. února 2023 jsme s našim extraligovým týmem U18 odehráli 4 těžké zápasy proti kvalitním soupeřům, ze kterých jsme si odnesli zkušenosti a pár proher. Už při odjezdu z Ostravy jsme s klukama byli trochu ve stresu, jelikož jsme odjížděli v oslabení oproti minulé extralize bez tří hráčů, kteří s námi hráli v základní sestavě. Další změnou pro nás bylo to, že s námi nejel náš hlavní trenér Jakub Salon, ale jel s námi asistent trenéra Said Habboudji, což pro nás byl nezvyk.

29. 01. 2023

Povedený víkend pro tým U18 Blue Volley Ostrava

Uplynulý víkend 28.-29.1.2023 odehrála naše U18-tka extraligový turnaj v Novém Jičíně. Na turnaj jsme odjížděli s cílem odehrát co nejlepší zápasy proti již kvalitním soupeřův ze druhé výkonnostní skupiny a zkusit zabojovat o co nejlepší umístění.

23. 10. 2022

Extraliga U18 pokračovala po rozstřelu turnajem v Nymburku

Opět po měsíci jsme mohli zažít atmosféru zápasů Extraligy U18 a to na druhém turnaji, který hostil Nymburk. Po umístění v rozřazovacím turnaji, na kterém jsme obsadili konečné třetí místo jsme byli nasazeni do čtvrté výkonnostní skupiny a postupně jsme změřili síly s týmy Kolína, Plzně, Nymburka a Karlovarska. Na turnaj jsme odjeli v obměněné sestavě, kdy nám na výpomoc z projektového týmu Green Volley Frýdek-Místek přišel nahrávač Jonáš Šonovský a na hostování z Krnova také nahrávač Jan Krusberský.

02. 10. 2022

A je to tady, šílená sezona začíná

V době finanční a covidové nejistoty, v době růstu nájmů, inflace a dalších nákladů začala sezona, kdy se Český volejbalový svaz rozhodl, že hrajeme a peněz máme nadbytek. Proto, do již tak nabitého programu, přidal další mládežnickou kategorii U22.

18. 09. 2022

Kvalifikační turnaj U18 se odehrál doma

​O proběhlém víkendu se na hale v Nové Bělé konal první letošní turnaj extraligy kategorie U18. Díky výsledkům z minulé sezóny, kdy naši hráči Blue Volley Ostrava vyhráli Mistrovství České republiky kadetů jsme měli možnost tento turnaj pořádat. Kvalifikace je nesmírně důležitá pro další průběh sezóny, a tak jsme byli rádi za možnost hrát na domácí palubovce s podporou našich fanoušků.

22. 05. 2022

Jsme MISTŘIIIIII

Sen se stal skutečností a naši kadeti jsou MISTŘI ČR....v neděli 22. května 2022 skončila asi nejdelší sezona, kterou jsem kdy zažil. Po nedohrání předloňské covidové a neproběhlé loňské se kluci skoro po třech letech dočkali finálového turnaje. Mistrovství republiky kadetů pro nás bylo po postupu do 1. ligy mužů druhým nejvýznamnějším vrcholem, na který jsme cílili přípravu. Souběh pořadatelství, výkonů v sezoně a předvedené hry na MČR juniorů z nás udělal adepty na titul. Tuto roli jsme přijali sami již před sezonou a bez vytáček jsme řekli, že chceme vyhrát. Hráči i trenéři tak fungovali celou sezonu pod tlakem, který je ale v kategorii dospělých běžný. Role favorita není nikdy jednoduchá, své o tom ví Brno, které bylo ve stejné pozici před 14 dny. Bylo tedy otázkou, jak se s turnajem popereme v hlavách a zda to zvládneme.